وقتی سفر درمان افسردگی هست

- درسفرِ زندگی
۳

در جواب نوشته‌ی قبلیم (وقتی سفر درمان افسردگی نیست) ترانه بهم میگه:

«آره خب، تو #ایسه رو داری. پناهگاه و جایی که بهش احساس تعلق داری. جایی که بتونی توش آروم بگیری، بگی این خونه‌ی منه، و توش به بی‌قراری ذهنیت رسیدگی کنی و به قول خودت “قدردان چیزهایی باشی که داری”. ولی من همچین جایی ندارم.

یه دوره‌هایی از زندگیم اصلن احساس نیاز نمی‌کردم به اینکه جایی داشته باشم که بهش تعلق داشته باشم. داشتم تجربه می‌کردم. داشتم حال می‌کردم و اصلن به این موضوع فکر نمی‌کردم. ولی بعد از مدتی یک پناهگاه می‌خواستم. یک فضای (هم فیزیکی و هم ذهنی) که مال خودم باشه و بهش احساس تعلق داشته باشم و توش فضای خصوصی خودم رو داشته باشم.

ترانه (@taraneh_dana) | آناکلیا، گرجستان

دو سال از شش سالی که تنهایی تهران زندگی می‌کردم همچین فضایی رو داشتم. خودم ساخته بودمش و خودم براش تصمیم می‌گرفتم.

ولی وقتی دانشگاهم تموم شد و‌ برگشتم کرج پیش پدر و مادر، به خونه و اتاقم احساس تعلق نداشتم. و تا همین الان هم این حس رو ندارم و «اون جایی که مال خودم باشه و اون سبک زندگی که بهش تعلق داشته باشم» رو ندارم. در نتیجه الان می‌خوام برم سفر، چون به نظرم تنها راهیه که از این بی‌قراری نجات پیدا کنم، و تصویری از سبک‌زندگی و خونه‌ی ایده‌آلم بسازم.»

درباره نویسنده

ارشاد نیک‌خواه
قبلن خیلی سفر می‌کردم. الان بیشتر بازی می‌کنم. یه جایی کنار تلاقیِ هنر، علم و فلسفه‌.

نظر شما

 1. Avatar

  سلام
  وقتتون بخیر باشه ببخشید من تازه الان با سایت شما آشنا شدم و رفتم مقاله در couchsurrfing خوندم و عضو سایت شدم اما هنگام ثبت نام اسم کشورم رو اشتباه نوشته الان چه جوری باید ویرایشش کنم ؟؟ وقتی میرم تو پروفایلم می نویسه سارا از فرانکفورت که اشتباه

  1. ارشاد نیک‌خواه

   سلام سارا. راستش خیلی وقته نرفتم ویرایش کنم اونجاها رو. از خودشون بپرس. بهشون یک ایمیل بزن معمولن خوب جواب می‌دن.

   1. Avatar

    ممنون تو قسمت Account/Setting تونستم ویرایشش کنم

کامنت بذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *