آسمون خونه‌ی ماست | یک پلی‌لیست

24 آذر

/

64 کامنت

24 آذر

/

64 کامنت

فیلمی که اولش مینویسه بر اساس یه داستانِ واقعی رو تصور کنید! آره خودشه! همون حسِ عجیبِ رمزآلود! من این حس رو توی زندگیم خیلی دوست دارم و دوست دارم جاهای مختلف تجربه‌ش کنم.

شاید به همین دلیله که اینقدر دنبال داستان‌هام، نمی‌دونم، شاید هم اونا دنبال من میان. حتی وقتی موسیقی گوش می‌دم این افسون باهامه. بعضی وقت‌ها که یک آهنگ به دلم می‌شینه با خودم می‌گم «این حتما یه ماجرای  جالبی پشت خودش داره، برو و ته و توشو درآر!»

اینجا می‌خوام شما رو در جریان بخشی از این ته‌وتو‌درآوردن‌هام بذارم. طبق معمولِ TRACK13 با یک پلی‌لیست پنج‌آهنگی اومدم پیشتون. اسم این پلی‌لیست رو گذاشتم: “پلی‌لیستِ داستان‌ها”. هر آهنگی که توی پلی‌لیست گذاشتم علاوه بر فضا و موسیقی فوق‌العاده‌ای که داره، داستانی پشتش وجود داره که قراره براتون بگم! اینجا قرار نیست راجع به بندها و بیوگرافی‌ها حرف بزنیم، اونا رو خودتون اگه خواستید میتونید سرچ کنید، اینجا قراره چیزی بخونید که اگه گوگلش کنید همین سایت براتون باز میشه!

[divider][/divider]

 

Lander Configuration – Nostalgic

 

 

انتخاب آهنگ اول سخت بود! پس قضیه رو کمی شخصیش کردم و اونی که داستانش برای من جذابتر بود رو گذاشتم! الان وقتشه دکمه پلی رو بزنید، این موزیک انقدر فوق‌العادس که احتمالا چیزی از ادامه حرف‌های من یادتون نمی‌مونه و برمی‌گردین دوباره می‌خونین ببینید چی داشتم میگفتم. (خودم پلی نمیکنم که حواسم باشه چی دارم میگم!)

قضیه مال ۴ سال پیشه، دوستی یه آلبوم بهم داد از گروه Lander Configurations و از اون موقع من معتادِ این آلبوم شدم. دو تا از آهنگای اون آلبوم یعنی Nostalgic  و Plastic Soldier برام حس عجیبی تداعی میکردن. باید به خالق اون آهنگ‌ها می‌گفتم که چه حسی نسبت به آثارشون دارم. راه ارتباطی با گروه رو پیدا کردم (مرسی فیسبوک) و بهشون پیام دادم: «وقتی به این آهنگ گوش می‌دم حس می‌کنم در محیطی جدا از فضایی که هستم قرار می‌گیرم، جایی که انگار جاذبه وجود نداره، مثل پرواز می‌مونه.»

چند روز بعد بهم جواب دادن. خیلی خوشحال شدم چون انتظار جواب نداشتم:

“مرسی بابت انرژی مثبتی که به ما میدی ماری عزیز، راستش رو بخوای من هم موقع نوشتن اون آهنگ‌ها همین حسی رو داشتم که تو الان داری!”

۴ سال گذشت و موقعی که داشتم این متن رو می‌نوشتم با خودم گفتم بزار دوباره بهشون مسیج بدم، ببینم کجان؟ چیکار می‌کنن؟ بهشون بگم که هر بار از آهنگ‌هاشون واسه دوستام می‌فرستم چقدر تحت تاثیر قرار می‌گیرن و این حرف‌ها (اینجا کمی شک کردم و گفتم اوه پس قانون کپی  رایت خارجیا چی میشه؟ پلیس اینترپل رو نفرستن سراغم! در هر حال مسیج رو فرستادم). خب همونطور که مشخصه جواب دادن وگرنه این بخش نباید انقدر طولانی می‌شد!

فهمیدم که گروه به دلایلی دیگه وجود نداره و الان Lander Configurations /از این به بعد بهش بگیم «لندر»/ یک بندِ تک‌نفره‌س، همون کسی که گروه رو راه اندازی کرده بود.

ریس /Ryse/ رهبر گروه، خیلی دوستانه برخورد کرد و وقتی علاقه من به آهنگ‌هاشون رو دید برای من عکسی از دفتری که اشعار (lyrics) آهنگ‌ها رو توش می‌نویسه فرستاد. حس نابی بود حرف زدن با کسی که ۴ ساله داری صداش رو گوش میدی.

یه مصاحبه‌ی گپ‌وگفت‌طور با ریس انجام دادم. بیاید براتون بگم چی شد.

ماری: خب ریس، می‌خوام بدونی که موسیقی پست‌راک در ایران طرفدارهای زیادی داره و در سال‌های اخیر بیشتر هم شده. من فکر میکنم که پست‌راک با احساسات و عواطف جوونای ایرانی خیلی سازگاره. دارم برای سایت سیزدهم یک پلی‌لیست جمع می‌کنم و قصه‌ی تو بخشی از این پلی‌لیست خواهد بود. ممنونم که برامون وقت می‌ذاری.

تو چطور وارد این موسیقی (پست راک) شدی؟ اصلا بگو برامون که از کجا شروع کردی؟

ریس: یک بار داشتم یک اجرای زنده‌ی رادیویی گوش می‌دادم از بند Silverchair. خیلی اجرای خوبی بود و تصمیم گرفتم روی کاست ضبطش کنم. توی این اجرا «دنیل جان» خواننده‌ی گروه، پنج تا از بهترین آهنگ‌های زندگیش رو معرفی کرد. یکی از اونها آهنگ Washer از بندی به اسم Slint بود که حسابی من رو برد تو خودم. حسابی مجذوب اون آهنگ و استایل موسیقی شده بودم. همون جا تصمیم گرفتم که از این به بعد ترانه‌هام و آهنگ‌هایی در همین قالب بسازم. با نواختن گیتار آکوستیک و ترجمه ریف‌هایی که برای گیتار الکتریک نوشته بودم شروع کردم.

تا حالا توی سبک دیگه‌ای نواختی؟

نه راستش به صورت حرفه‌ای توی ژانر دیگه ای کار نکردم و برای من موسیقی حرفه‌ای با پست راک شروع شد.

راجع به لندر برای ما بگو، چطور شکل گرفت؟

من و «مت» هر روز با هم می‌نواختیم. هر فرصتی که پیش می‌اومد با هم گیتار می‌زدیم. این قصه هفته‌ها ادامه پیدا کرد و از این نواختن‌های دوستانه کم کم ۴ یا ۵ تا کانسپت برای آهنگ درومد. گفتیم خب وقتشه که درامر و بیس اضافه کنیم. پس زنگ زدیم به چندتا از دوستامون!

توی لندر هم گیتار می‌زنی، هم خواننده هستی، و اشعار رو هم خودت می‌نویسی. پشت اشعارت و موزیک‌هات چه چیزی وجود داره؟ چه چیزی الهام‌بخش توئه؟

همه‌ش تجربه‌های عاطفیِ زندگی، احساسات و لحظاتِ مربوط به اونه. لحظاتی از زیبایی، عشق، از دست دادن و امید. صمیمیت‌ها و چیره‌شدن بر اندوه. الهاماتِ زیادی وجود داره که خیلی‌هاشون قابل توصیف نیستن. این الهام‌ها مثل یک عطر که توی فضا پخش می‌شه، میاد سراغم و آهنگ به طور جادویی شکل می‌گیره.

برنامه‌ات برای آینده چیه؟ آیا باید منتظر یه آلبوم جدید باشیم؟

می‌خوام برای آلبوم جدید لندر پلن بریزم. پروژه دیگه‌ای هم هست، اون پروژه با یک اسم جداگانه و بر پایه‌ی گیتار آکوستیکه. صادقانه بگم، من خوشحال می‌شم که از آدم‌های بیشتری که لندر براشون معنی‌ای داره بشنوم، این انگیزه‌ی زیادی به من برای ضبط آلبوم‌های بعدی میده.

در آخر، رایس، من کارهای عکاسی تو رو دیدم. به نظرم ارتباط جالبی بین آهنگ‌هات و اون جوری که دنیا رو می‌بینی و از اون عکس می‌گیری وجود داره. نظر خودت چیه؟ راستی یکی از عکس‌هات رو برای من بفرست که در این قسمت به متن‌ مصاحبه اضافه کنم.

میدونی، برای من خلاقیت ارتباط با جهانه، ما با هنر می‌تونیم همه چیز رو بیان کنیم و واسه همین من خودم رو با روش‌های مختلف هنری بیان و قابل درک می‌کنم. من عکس‌هام رو بدون حضور انسان توی کادر و یا با یک حضور مینیمال نقطه‌ای و متمرکز می‌گیرم. عکس‌ها موزیک رو در ذهن من ایجاد می‌کنن. هر عکسی آهنگی توی خودش داره. اندیشه و آگاهی پشت عکس‌ها و آهنگ‌های من یک چیزه: این که شما رو به سفر ببره.

عکس از: ریس
عکس از: ریس
عکس از: ریس

بچه‌ها، به نظرم هرکی با آهنگ لندر که اینجا هست حال کرد یه پیام برای صفحه فیسبوک Lander Configurations بفرسته. کلن به نظرم از اثر هر خالقی لذت بردید، بهش بگید حس‌تون چیه. خیلی بهشون انگیزه می‌ده برای ادامه دادن و خلق چیزهای قشنگ‌تر. در خیلی مواقع نمی‌تونیم یا نمی‌خوایم حمایت مالی  بکنیم، ولی می‌تونیم ازشون حمایت معنوی بکنیم.

[divider][/divider]

 

Iday – Whale

 

دیدین یه روزایی بی دلیل ناراحتیم؟ ندیدین؟ مگه میشه فقط من اینجوری باشم؟ حتما میدونید چی میگم.

یکی از همون روزها بود (شب بود البته) و پوریا دوستم، آهنگ نهنگ یا همون Whale از Iday رو برام فرستاد. گرچه سلیقه‌اش توی موزیک با من فرق داره اما از انصاف نگذریم گاهی آهنگ‌های خوبی برام می فرسته، که از قضا اون شب هم از همون گاهی‌ها بود!

گذاشتم روی تکرار و نزدیک به ده بار گوشش دادم، صدای وال (نهنگ) داخلش فوق‌العاده برام آشنا و عجیب بود، و ناخوداگاه موقعی که صدای اون موجود عظیم‌الجثه در بک‌گراند آهنگ شنیده می‌شد، حسی از لطافت و ظرافت وجودم رو پُر می‌کرد.

شروع کردم به نقاشی کردن نهنگی که تو ذهنم ساخته بودم.

نهنگی سرمست در حالِ پرواز، نهنگِ شادِ من.

والی که من نقاشی کردم.

‌حالا اینجا رو گوش کنید، وقتی نقاشیم رو توی اینستاگرامم شِیر کردم یکی از دوستام برام تصویر کاور آهنگ رو فرستاد و دیدم که نهنگِ ایدِی هم داره پرواز میکنه! عجیبه، چرا پرواز رو متصور میشیم برای نهنگ‌ها؟

همین باعث شد که یه سرچ توی اینترنت بکنم و با داستان عجیبی روبرو شدم. هزاران تصویر از نهنگ‌ در حال پرواز که توسط آدمای مختلف کشیده شده بود. ولی قضیه چیه؟ این ایده از کجا اومده؟ کلی زیرورو کردم وب‌سایت‌ها رو و به این نتیجه رسیدم که:

نهنگ‌ها موجودات عظیم الجثه‌ای هستن که به طور میانگین ۱۸۰هزار کیلو وزنشونه! و با این وزن جهش‌های خارق‌العاده‌ای به سمت آسمون برمی‌داره. انگار که می‌خواد پرواز کنه. در واقع اسمی که واسه این جهش فوق‌العادش گذاشتن پرواز کردنه. همین قضیه دست‌مایه‌ی هنرمندها شده که نهنگ‌هایی در حال پرواز بکشن و حتی ویدئو بسازن، و حداقل توی تصاویر انتزاعی و خیالی، به رویای پرواز نهنگ‌ها جامه‌ی عمل بپوشونن.

حتی بعضی‌ها نشستن طراحی، ایده‌پردازی و تبادل‌نظر کردن که اگر تغییراتی در بدن وال‌ها صورت بگیره اون‌ها واقعن می‌تونن پرواز کنن. حتی دارن بحث میکنن بالای ابرها هم میتونن پرواز کنن یا نه؟ خب دنیا به دیوونه‌ها هم احتیاح داره به هر حال. عب نداره!

نظریه دیگه‌ای هم هست و اون اینه که اساساً مدل چرخش و شنا کردن وال‌ها توی آب بیشتر شبیه حرکاتِ پرواز کردنه.

راستی بند متال معروف گوجیرا (Gojira) هم آهنگی به اسم «Flying Whale» که شعری لطیف رو به متال‌ترین حالت ممکن می‌خونن.

[divider][/divider]

 

Kwoon – I Lived On The Moon

شماهایی که الان دارید این رو می‌خونید مشخصه که از کدوم دسته آدم‌ها هستین:

اندیشه‌هایت را دنبال کن و به پرواز در‌آی

تمام آنچه که آرزویت هست را انتخاب کن،

امواج غول آسا، کرم‌های شب‌تاب…

رویا‌هایت تنها پوشش تو خواهند بود

راز‌هایت، مکان‌های مخفی‌ات… پسرم

هرگز مگذار آنها تلاش کنند، تا ذهنت را بدست گیرند

بسوی دور دست‌ها قدم بردار

پسرم…

این شعر بخشی از متن آهنگ I Lived on the Moon از بند Kwoon بود. یک بند پست راک فرانسوی که مشخصا سبک خودشون رو دارن و بهش وفادارن.

این آهنگ خودش یه داستانه! لازم نیست من چیزی براش تعریف کنم، ویدئوش رو ببینید! یه انیمیشنِ کوتاهه با سبکی فانتزی و کلاژ مانند.

[divider][/divider]

 

The Evpatoria Report – Taijin Kyofusho

 

این هفت چهره خندون، هفت فضانورد فضاپیما کلمبیا قبل از اعزام به ماموریتشون هستن. فضاپیمای کلمبیا، اولین ماموریتش رو سال ۱۹۸۱ شروع کرد، این یکی از عکس‌هاشه موقع پرتاب به فضا:

این فضاپیما سال ۲۰۰۳ به سکان‌نداری ناسا و فضانوردهایی که عکسشون رو بالا دیدید عازم یک ماموریت مهم می‌شه در مورد تحقیقات میکروگرانشی و زمین‌شناسی و یک سری مباحث چندرشته‌ای و بینارشته‌ای. ولی روز ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ خورشیدی، وقتی داشت به زمین برمی‌گشت، یه سانحه پیش اومد، فضاپیما منفجر شد و همه‌ی هفت سرنشین کلمبیا کشته شدن.

تصور کنید کره آبی رنگ زمین رو از دور میبینی و میگی دارم میام، میام لمست کنم، بوت رو حس کنم، جاذبه‌ات رو قدر بدونم، میام تنی به آب بزنم و زیر نور خورشید گرم شم. به نظرم خیلی حس خفنیه و پر از دلتنگی. حالا تنها چیزی که بین محیط زندگیشون و فضایِ بی‌کران و سرد فاصله انداخته یه پوسته بی‌رنگه به اسم “جو”! از جو که رد شی توی زادگاهتی. زمینِ عزیز.

ولی تو راه برگشت همه چی درست پیش نرفت. در ابتدای ماموریت و هنگام پرتاب کلمبیا به فضا، قطعه‌ای از موزائیک محافظ حرارتی تانک سوخت کنده شد و به بال چپ اصابت کرد. این برخورد باعث شد یک شکاف در بدنه‌ی بال ایجاد بشه. موقع بازگشت به زمین به خاطر فشار زیاد و گرمای جو، بال از داخل کنده می‌شه و شاتل تکه‌تکه میشه. ۱۶ دقیقه دقیقه قبل از اتمام سفر و فرود روی سطح گرم زمین، فضاپیمای کلمبیا بعد از ۲۲ سال خدمت به بشریت، و انجام ۲۸ ماموریت مهم، منفجر میشه و هر هفت سرنشینش از بین میرن.

۲ سال بعد از این حادثه، یعنی در سال ۱۳۸۳، بند سوئیسی The Evpatoria Report به یاد این فضاپیما و سرنشین‌هاش آهنگی ساخت که به نظر من بهترین آهنگ این گروهه.

قبلن هم توی پلی‌لیست «پیامی از زمین»، ارشاد در مورد این آهنگ و این گروه صحبت کرده بود.

مکالمه‌ی رادیویی که اول آهنگ میشنوید توسط ناسا ضبط شده. این آخرین ارتباطشون با کلمبیا بود که داشتن شرایط ورود فضاپیما به زمین رو مهیا می‌کردن.

مکالمات از یه جایی به بعد یک‌طرفه میشه… اپراتور مرکز کنترل ناسا تکرار میکنه:

Columbia, Houston, UHF comm check

Columbia, Houston, UHF comm check

Columbia, Houston, UHF comm check

Columbia, Houston, UHF comm check

Columbia, Houston, UHF comm check

ولی از اون طرف خط کسی نیست که جواب بده. چون دیگه نه کلمبیا وجود داره و نه سرنشینی.

و بعد از این مکالمه‌ی یک‌طرفه آهنگ شروع میشه، با فضایی پر از استرس و امید، یه جاهایی ناامیدی، ترس از بازگشت، و در نهایت این ترانه با یک آرامش اجباری تموم میشه…

[divider][/divider]

 

No Clear Mind – Dream is Destiny

 

 

می‌دونید، آهنگ‌هایی که داستانی پشتشون هست کم نیستن، کافیه کشفشون کنی. خیلی وقت‌ها گروه‌های موسیقی راجع به بک‌گراند آهنگ‌هاشون صحبت نمی‌کنن و اجازه میدن فقط کسایی که کنجکاون به داستان‌های رازآلود پِی ببرن! به نظر منصفانه میاد.

داشتم فکر می‌کردم که این پلی‌لیست رو چجوری تموم کنم،‌ مثلا یه آهنگ از Our Ceasing Voice‌ که برای یک حادثه تروریستی خوندن بذارم یا آهنگی از April Rain که بعد از مرگ “رابین ویلیامز” ساختن و داخلش از مکالمات داخل فیلم “مرد دویست ساله” استفاده کردن و موضوع مکالمات اینه که به خودت اجازه اشتباه کردن بدی. اما انتخابم در نهایت چیزِ دیگه‌ای بود. بهتون یه آهنگ شفاف و خالص میدم که داستانِ “خودتون” رو توش بسازید. آهنگی به اسم “مقصد رویا است”. بیاید داستانِ زندگی خودمون رو بسازیم، رویاهامون خیلی جدی‌تر از این حرف‌هاس که فکر می‌کنیم، در واقع رویاهای ما مقصد ما هستن!

[divider][/divider]

[one_half]

برای دانلود فایل پلی‌لیست به حجم ۸۴ مگابایت برید توی کانال تلگرام سیزدهم.

[/one_half]

[one_half last=last]

[/one_half]

 

64 پاسخ

 1. جمعه ی من رو ساختین❤️?
  الان در جهان اسپاتیفای دارم کند و کاو میکنم این موزیک ها رو،و لذت میبرم.
  راستی اگه اکانت اسپاتیفای و پلی لیست درست بکنین قطعا از اولین دنبال کننده هاتون خواهم بود??

  1. فرینِ عزیز خیلی خوشحالم برایِ جمعه‌ات!!!
   پیشنهادِ خوبیه با ارشاد روش فکر خواهیم کرد.

 2. عالی هستی سیزدهم،هم خودت هم دوستات هم پستات.خوش و خرم باشی و ما رو هم در لذتت از زندگی شریک کن مثل همیشه.لذت فراوون بردم از این پستت.برای گروه موسیقی lander هم پیام خوب گذاشتم.از مریم جلیلی عزیز هم ممنونم.سلام من رو بهش برسون.راستی اینستاتو دنبال میکنم .بچه خیلی باحالی.مفتخرم که چنین هموطنان باحال و به روزی دارم

 3. بینهایت عالی بود ماری عزیزم دید منو نسبت به موسیقیهای اونور کلا عوض کردی اهنگ اول بینهایت رویایی بود و آهنگ نهنگ هم حس خوبی به شنونده میداد توی آهنگ آخرم یه حس عجیبی به شنونده منتقل میشد

   1. Sometimes we have to cry! After this kind of cry, we often feel better and I wish you feel good now.

 4. یه چیزیو راجع به اون اهنگ نهنگه بگم.. اون صوت نهنگی که تو اهنگ ازش استفاده شده مال یه نوع نهنگه خیلی خاصه

  این نهنگ فرکانس صداش ۵۲ هرتزه در حالی که بقیه نهنگای دنیا یه چیزی حدود ۴۰ هرتز هستن

  نتیجه اینکه این نهنگ صدایی تولید میکنه که هیییچ نهنگ دیگه ای قادر به شنیدن یا فهمیدنش نیست..

  پس , این نهنگ تا اخر عمرش تنهای تنهاس.. بدون اینکه کسی باهاش ارتباطی برقرار کنه.. خیلی دردناکه

  به همین دلیل بهش نهنگ تنها یا نهنگ ۵۲ هرتز هم میگن و سالهاس دانشمندا سعی کردن پیداش کنن ولی نتونستن چون مسیر های جابجاییش هم با هیچ وال دیگه ای یکی نیست

  1. جدی میگی بهنام؟!
   چقدر جالب، میدونی مثل حکایت آدمهایی میمونه که حرفشون رو کسی نمیفهمه و با اینکه کلی آدم دور و ور خودشون دارن اما همیشه احساسِ شدیدِ تنهایی میکنن…
   ای ول جالب بود، مرسی.

 5. سلام… ببخشید من نمیتونم هیچکدوم از آهنگها رو دانلود کنم به لینک تلگرام هم رفتم ولی نمیشه میشه..
  میشه کمکم کنید که چطوری دانبود کنم

 6. سلام .میشه خواهش کنم اسم ۲ تا اهنگی‌که اخر حرفت بهش اشاره کردی و برام بنویسی…یکی از April Rain ,و our ceasing voice…..
  ممنون

  1. آره مینا جون چرا که نه،
   Our Ceasing Voice – When The Headline Hit Home – 01 Passenger Killed in Hit and Run
   کلا این آلبوم our ceasing voice رو دانلود کن به نظرم.
   این هم April Rain :
   April Rain – One Is Glad To Be Of Service -in memory of Robin Williams

 7. این یکی از بهترین نوشته های بود که خوندنم.
  ماری عزیز نوشتت فوق العاه بود هر سطر رو که میخوندم مشتاق تر برای سطر بعدی .
  خیلی لذت بردم باز هم از این دست نوشته ها بذار .
  از این که میبینم این اهنگها چه داستانی پشتش داره شگفت زده شدم جدا .
  بهترین اهنگ این پرداختی شماه به نظر من اهنگ وال تنها بود. یه اهنگ بهتون معرفی میکنم اگه عیب نداره
  اهنگ( u turn(lili از Aaron گوش بده فک کنم بدت نیاد 🙂

  1. وحیدِ عزیز خیلی خوشحالم کردی که!
   حتما باز هم مینویسم براتون.
   آهنگ لی لی رو شنیدم و خیلی هم دوسِش دارم.
   حالا که تو هم این آهنگ رو دوس داری پس برو این فیلم رو ببین که با آهنگ لی لی در ارتباطه:
   Je Vais Bien Ne T’en Fais Pas

 8. متن عالی
  و پلی‌لیست عالی
  سورپرایز شدم پلی‌لیستی پست راک با این جزییات به فارسی یافتم. ممنون از بابت اشتراک گذاری.

 9. قشنگ بود. هم متنهم آهنگا. مرسی از نگاه قشنگت. خیلی خوب و داستان وار تعریف کردی. دمت گرم.

 10. عالی بود ماری دمت گرم. خیلی زیبا داستان هر کدومشونو گفتی واسم خیلی جالب بود. ممنون از پلی لیست و متن

  1. ای ول بهزاد، مرسی که نظر و حسّت راجع به پلی لیستم رو باهام در میون میذاری.

 11. دانشگاه تنهام و دارم پروژمو انجام می‌دم، از صبح صدای وال تو این اتاق کوچیک طنین اندازه، ذهنمم از پرواز والها پُر. انقدر دوستش داشتم که عکس بک‌گراند لپتاپ که (فکر کنم) از ۲۰۱۵ که خریدمش تغییرش ندادم، گذاشتم یک وال، در آرامش آبی بی‌کران آسمون.
  آهنگ آخر بی‌حد و حصر برای فصل سرد خوبه، یه زمستون وقت دارم تا کشفش کنم 🙂 .
  خیلییییییی ممنون :)).

  1. امیر پارسا!
   عجب توصیفِ جذابی از فضایی که توشی کردی!
   وقتی به کشفِت در ارتباط با آهنگ آخر رسیدی بیا و اینجا برای ما هم بنویسِش!
   مرسی از خودت پسر!

 12. خیلییی لذت بخش و دلتشین بود فضای و روحی که متنت داشت خیلی زیاد، مکالمه ت با ریس، اهنگ فوق العاده وال با پرواز نهنگش که خیال ادمو به جاهای دیگه میبره،وقتی متن مربوط به فضاپیمای کلمبیا رو خوندم موهای تنم سیخ شد ، مرسی ازت ماری، مرسی از این همه ذوق و احساس

  1. آیدین!!!! مرسی از تو پسر که با این همه احساس به پلی لیستم گوش دادی و خوندی! دمت گرم بابا ! ?

 13. متنو خوندم و موزیکارو گوش دادم. عالی بودن ، گروه ردیوهد رو برای پلی لیست بعدی فراموش نکنید. اگه بهترین آهنگشونو خواستید اطلاع بدید.

  1. مرسی وحید جان!!! حتمن اگه خواستم از ردیوهدِ دوست داشتنی و خفن استفاده کنم خبرت میکنم 🙂

 14. کاش whale آهنگ آخر بود…
  جوری توشم که ذهنم همراهی نمیکنه با هیچ صدای دیگه‌ای، حتا آهنگای بعدیِ پلی‌لیست
  سومی که پلی شد گفتم بزار جلو بره حالا. وسطش دیدم نه نمیشه. الان گوشام پر از واله…
  باید بقیه‌شو شبی وقتی گوش بدم ناچار

  1. میفهمم چى میگى شایان، اما خب بنا به دلایلى این جورى چیدمشون. مرسى از کامنتت ??

 15. ممنون. نیاز دارم که کسی آهنگهای جدید رو بهم معرفی کنه و شما این کار رو خیلی عالی انجام میدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *